Konkurs
powered_by.png, 1 kB
Start arrow Newsy arrow Przedstawiamy grupę Investigation
Przedstawiamy grupę Investigation | Drukuj |  Email
Autor: Artur Chachlowski   
11.01.2010.

ImageZ wielką przyjemnością prezentujemy na łamach naszego portalu grupę Investigation. Zespół pochodzi z  Małopolski, a członkowie zespołu mieszkją w podkrakowskich miejscowościach.

Grupę Investigation tworzą aktualnie: Tomasz Morajko (gitara), Mirek Ciurej (gitara), Daniel Para (bas), Krzysztof Frys (perkusja), Maciej Pierzchała (klawisze) oraz Wojtek Szuperski (wokal).

Oto krótki biogram zespołu:

5 czerwca 2006 roku poznają się (gitarzyści) Tomek Morajko i Mirek Ciurej. Wspólny język oraz podobny punkt widzenia sprawił, że bardzo szybko zaprzyjaźnili się ze sobą. Częste spacery, przemyślenia oraz noce wspólnego jammowania doprowadziły do powstania pierwszych utworów.

Niesamowitym okazało się to, iż jeden drugiemu potrafił wlać tyle optymizmu we własne życie, że postanowili na poważnie marzyć... Pokazują sobie wzajemnie, że warto walczyć o marzenia. Wówczas zapada decyzja o założeniu zespołu. Poszukiwania trwały osiem długich miesięcy zanim spotkali sekcję, z którą chcieli grać.

Daniel Para (bas ) oraz Andrzej Frys (perkusja) - to muzycy którzy jako pierwsi zostali zaproszeni do realizacji pomysłu. Grali oni wówczas w innej formacji gdy Tomek z Mirkiem pojawili się na ich próbie i ostentacyjnie przedstawili im zamierzony pomysł. Pierwsza wspólna próba czterech muzyków odbyła się 9 lutego 2007 roku. Po pewnym czasie perkusistę Andrzeja zastąpił jego syn Krzysztof Frys. Przez ponad rok czasu grali w czwórkę nie mogąc znaleźć brakujących ogniw. W październiku 2008 roku pojawił się Wojtek Szuperski (wokalista). To, że właśnie jemu należy się miano front mena zespołu jest zasługą jego postawy jaką reprezentował, jak i jego barwy głosu. 

W styczniu 2009 roku został zaproszony do współpracy Maciek Pierzchała (klawiszowiec). Tu skład zespołu się zamyka. Unikalny styl i brzmienie zespół zawdzięcza inicjatorom pomysłu, Mirkowi i Tomkowi, jak i  również basiście Danielowi. Nazwa zespołu nawiązuje do idei muzyków i twórczości jaką reprezentują.

Swój pierwszy inauguracyjny koncert grupa zagrała w Nowym Targu w Muzycznej Winiarni 26.06.2009r., gdzie pojawiła się na zaproszenie Piotrka Lelito. Z czasem koncertów przybywało, jednak do dnia dzisiejszego mimo wszelkich starań, zespołowi nie udało się nawiązać współpracy z jakąkolwiek z firm promujących, czy  też wytwórnią fonograficzną.

W najbliższą środę, 13 stycznia 2010r., na antenie krakowskiego Radaia Alfa nastąpi radiowy debiut gruy Investigation. W trakcie audycji MLWZ (początek o godz. 20:00) zaprezentujemy kilka nagrań tego zespołu.

Oficjalna strona zespołu – www.investigation.com.pl.

 

 
© 2016 Mały Leksykon Wielkich Zespołów
Design By Foreth